Spordivõistlustega manipuleerimine on üks suurimaid ohte ausale spordile maailmas. Ükski spordiala ega riik ei ole selle eest kaitstud ning sageli on pettuse algatajad ja sellega tegelevad sportlased pärit erinevatest riikidest ehk tegemist on rahvusvahelise ulatusega ettevõtmisega. Tihti peituvad kokkuleppemängude korraldajate taga organiseeritud kuritegevusega seotud rühmitused, mis on omakorda väga suureks ohuks nendega koostööd tegevatele sportlastele.

Allolevatest dokumentidest leiad ERLi juhatuse poolt 26.10.2023 kinnitatud "Spordivõistlustega manipuleerimise tõkestamise reeglid" ning 26.10.2017 kinnitatud "Ausa Mängu põhimõtete järgimine ja võitlus ratsaspordivõistlustega manipuleerimise vastu"

Nüüdsest on sportlastel ja treeneritel võimalik antidopingu ja kokkuleppemängude ennetamise koolitusi läbida mugavalt e-koolituse vormis. Eesti Antidopingu ja Spordieetika Sihtasutus soovitab tungivalt mõlemat koolitust eriti neile sportlastele ja treeneritele, kellel on plaanis võtta osa rahvusvahelistest võistlustest. Kõigepealt tuleb teha endale kasutaja ning seejärel on võimalik koolitust läbida. 

E-koolitused leiad allolevatelt linkidelt:

Kokkuleppemängude ennetamise e-koolitus

Antidopingu e-koolitus

Ausa mängu põhimõtted Spordivõistlustega manipuleerimise tõkestamise reeglid

(+372) 6 031 525
info@ratsaliit.ee

Arhiiv
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.