13.06 2023 Tulemused

Grete Ayache'i mitu esikohta ja head tulemused Belgiast

Möödunud on järjekordne edukas nädal meie sportlaste jaoks rahvusvahelistel võistlustel, kus saavutati mitmeid auhinnalisi kohti. Toome välja mõned neist koos sportlaste kommentaaridega.

Fotol Grete Püvi Ayache / Autor: Petra Kerchbaum

Grete Püvi Ayache saavutas Ungaris 2023 CDIO Pilisjaszfalul oma hobusega Farao Da Raia GP CDI-W sõidus esimese koha (66.478%) ning GP Küris teise koha (72.990%). Oma noore GP hobuse Vertigoga saavutas paar väga head tulemused ja esikohad GP 3* ja GP 3* Special sõitudes. “Üldiselt läks hästi. Faraoga tulid mõlemas sõidus sisse mõned vead, aga muidu oli ta väga tulbi, eriti vabakavas, kus oli kõrge raskusaste. Piaffe ja passage on endiselt tema trumbid. Oma noore GP hobuse Vertigoga olen väga rahul. Ta tegi oma elu esimese võistluse alles selle aasta alguses. Iga võistlusega õpin teda võistlusareenil paremini tundma. Ta on väga püüdlik ja tundlik hobune, tal ei ole ühtegi miinust,” räägib Grete oma sõitudest. Pärast tihedat mai- ja juunikuud, saavad Grete võistlushobused nüüd korraliku puhkuse ja järgmine start on Gretel plaanis juba augusti alguses Prantsusmaal 5* võistlusel Crozet’s.

Takistussõitjad said mitmeid häid kohti kuumal nädalavahetusel Belgias, Sentower Parkis, kus Margareth Eikner saavutas hobusega Corvette 2g Z, neljapäevases, 135 cm sõidus esikoha ning pühapäevases 140 cm sõidus 2. koha. Laupäevases 135 cm sõidus sai Margareth hobusega Cardentos Rose Dree Boeken 3. koha. “Kaheksa aastane Corvette on väga kiire ja püüdlik hobune. Temaga on lust hüpata. Kui ma temaga sõitma lähen on peaaegu alati eesmärk koha peale sõita. Kui ma proovin rahulikku parkuuri teha hakkab ta pukitama ja mängima. Talle lihtsalt ei sobi aeglane tempo. Roos hüppas ka väga hästi, seekord 1* sõitudes. Ta hüppas iga päev puhtalt ja oli koha peal,” kommenteerib Margareth oma sõite. Selle võistluse tegi raskemaks ka asjaolu, et kuumakraadid ulatusid üle 30. “Kuumus oli päris karm, saime korralikult higistada. Hobustel oli sellise kuumuse käes muidugi raske, kuid me proovisime neid nii palju jahutada, kui võimalik. Võistluspaigas olid suured ventilaatorid, mille ees seistes nad mõnulesid.”

Samuti Belgias võistelnud My Relander saavutas 3. koha 135 cm sõidus hobusega Expert. 150 cm sõidus oli võistluspaar auhinnalisel 8. kohal. Kuid auhinnalisi kohti tuli nii Belgiast kui ka Hollandist veel, mõlematega saab tutvuda Online Equipe lehelt: https://online.equipe.com/

Padisel toimunud kestvusratsutamise võistluse CEI3* 160 klassi võit läks Kairit Järvele ja tema võistluspartnerile Dinoso De Traclinile. Padise tulemused leiab siit: https://data.fei.org/Calendar/ShowDetail.aspx...Loe lisaks

${ i18n('all_news') }

(+372) 6 031 525
info@ratsaliit.ee

Arhiiv
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.