29.01 2024 Sündmused

Pärjatud said 2023. aasta parimad

Eesti Ratsaspordi Liit võttis kokku möödunud hooaja, tunnustades 2023. aasta parimaid sportlasi ja spordiedendajaid. Aasta tegijaks sai kestvusratsutajate tiim, kes saavutas oma MMi debüüdil Abu Dhabis kõrge neljanda koha.

Fotol 2023. aasta parimad / Autor: Oskar Kivilaan

Parima takistussõitja tiitliga sai pärjatud My Relander, parimaks koolisõitjaks oli Grete Ayache, kolmevõistlejaks Erkki Hõim, kestvusratsutajaks Kairit Järv ning parimaks kutsariks Ülar Raudsepp. Aasta hobuseks valiti My Relanderi hobune Expert.

Aasta ürituse auhind läks FEI kestvusratsutamise noorhobuste maailmameistrivõistlustele Padisel, mis meelitas augustis Eestisse parimad noorhobused kogu maailmast. Tegemist oli esimest korda Põhja-Euroopas toimuva kestvusratsutamise MMiga, mis tõestas ratsakogukonnale, et Eestis on maailmatasemel tingimused suurvõistluste korraldamiseks.

Teenetemärgi pälvis Ats Kalju, kes on investeerinud oma ratsakeskuse arendusse Kosel ja tõstnud kolmevõistluse Eestis taas pildile, mis omakorda on toonud selle ala juurde uusi huvilisi. Samuti sai teenetemärgi hinnatud sepp Veikko Lehtsaar, kes oma tööeetika ja pühendumisega on pälvinud hobuseomanike ja sportlaste suure usalduse ning kes kannab hoolt paljude Eesti tipp-hobuste jalavarjude eest. 

Noorteklassi parim takistussõitja oli möödunud aastal Elizabeth Põder. Koolisõidus sai parima noorsportlase tiitli Rose Marie Skjoldby. Kolmevõistluses oli parim U25 sportlane Jennifer Žukova ja kestvusratsutamise noorteklassi parim oli Katriin Kalle.

Juunioride klassis tunnistati takistussõidu parimaks Grete Veske, koolisõidu parimaks Maria Mägi, kolmevõistluse parim oli Sarah Marii Aarelo ning kestvusratsutamise parima juuniorsportlase auhind läks Triine Lippele.

Samuti ei jäänud tunnustamata ka parimad poniklassi sportlased, kelleks oli takistussõidus Heidi Murel, koolisõidus ja kolmevõistluses Cristiana Engel ning kestvusratsutamises Ingrid Randviir. Lasteklassis oli parimaks takistussõitjaks Isabel Lovina Olsson ning koolisõitjaks Laurel Allekõrs.

Harrastajate klassi parimateks olid takistussõidus Älis-Sille Hein, koolisõidus Margot Kuld, kolmevõistluses Carmen Peussa ja kestvusratsutamises Kelly Uluots. Parimad amatööride klassi sportlased oli möödunud aastal takistussõidus Birgit Adler ja koolisõidus Eliis Pääsuke.

Rakendispordis sai veel tunnustatud parim gruum, kelleks oli Imre Raudsepp.

Aasta parima klubi preemia viisid koju takistussõidus Ratsaklubi Ruila Tall, koolisõidus ning kolmevõistluses Tondi Ratsaspordiklubi, kestvusratsutamises Kassari Ratsamatkad ja rakendispordis Vändra Ratsaspordiklubi.

Kestvusratsutamise hooaja parima raja tiitel läks tänavu Arma kestvusratsutamise rajalekus toimus eelmisel suvel ka esimene rahvusvaheline võistlus. Valijad tõid välja, et lisaks vaheldusrikkale ja ilusale maastikule, oli tehtud aastaga suur töö võistluspaiga kvaliteedi tõstmiseks.

Loe lisaks

${ i18n('all_news') }

(+372) 6 031 525
info@ratsaliit.ee

Arhiiv
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.