07.06 2023 Sündmused

Palju õnne, Eha Kirsipuu!

Eesti Ratsaspordi Liit soovib palju õnne Eha Kirsipuule, kes tähistab homme, 9. juunil, oma 70. juubelit. Eha on Ruila talli perenaine olnud juba üle 40 aasta ja andnud sellega suure panuse Eesti ratsasporti.

Fotol Eha Kirsipuu Donna Annaga / Autor: Külli Tedre-Gavrilov

Just tänu Ehale leidsid hobused 1979. aastal tee Ruila mõisatallidesse tagasi. Sellest ajast peale hoitakse selles väikeses külas hobukultuuri au sees. Hobuste lummuses on Eha olnud nii kaua, kui ta üldse ennast mäletab. Eha ei pea preagugi veel tööst pausi ja hoiab tallielul ikka pilku peal.

„Ma olen 24 tundi ööpäevas talli jaoks olemas. Loomad tulevad minu jaoks enne inimesi. Et miks need hobused mul eluaeg? Tead, kui viskad sõnnikut, siis oled 100% kohal. Kui ratsutad, oled samamoodi üdini selles hetkes. Minu jaoks on kõige armsam, kõige rahustavam, kui lähen õhtul talli ja teised on selleks ajaks juba ära läinud. Annan hobustele süüa. Vihma sajab, loomad krõmpsutavad rahuolevalt, tallid on puhtad... Seal on see oma spetsiifiline talli lõhn, mis paljudele ei meeldi, aga mida mina armastan. Ja olengi õnnelik,“ on Eha öelnud.

Loe lisaks

${ i18n('all_news') }

(+372) 6 031 525
info@ratsaliit.ee

Arhiiv
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.