17.10 2023 Sündmused

Palju õnne, Alla Gladõševa!

Täna tähistab oma 60. juubelit Eesti koolisõidu vaieldamatu tipptreener Alla Gladõševa. Võib kindlalt väita, et enamik Eesti paremaid koolisõitjaid võlgneb täna oma saavutuste eest suure tänu just Allale. 

Foto autor: Külli Tedre-Gavrilov

Alla kuulus Eesti koolisõidukoondisse juba paar aastat pärast seda, kui ta ratsutama hakkas. Ta on mitmekordne Eesti meister nii noorte- kui ka seenioride klassis, tegutsenud kohtunikuna ja treenerina, kusjuures valitud mitmel korral Eesti parimaks treeneriks.

Dina Ellermannil on oma treeneri Alla kohta palju häid sõnu öelda: “Alla on nii andekas ratsutaja ja treener. Ta on väga pühendunud oma treeneritööle. Minu pärast on ta küll palju närvirakke pidanud kulutama, kuid ta ei andnud alla ning viis meid olümpiale”.

Küsisime ka Dinalt, et ta meenutaks mõnda naljakat seika Allaga: "Muidu naljakaid seiku on palju olnud. Alates sellest, kuidas võistlusreisidel on meil igasugu äpardusi juhtunud ja kõigi kiuste ikkagi kohale jõudnud. Alla oskab igas õpilases tuua välja tema parimad omadused ja motiveerida nii, et tahad nii pingutada, et parim tulemus saada. Alla on imeline, armas, sõbralik ja mul on vedanud, et aastal 1997 saime kokku Tondil."

Kolleeg Merle Männik on Alla kohta öelnud, et ta on Eesti ratsaspordis tõeline leid, kel on omadusi, mida tänapäeval järjest harvem kohtab – ülim distsiplineeritus ja spordile suunatus, kes kannab endas suurt võistlusspordile vajalikku vaimsust, ent on seejuures piisavalt diplomaatiline ning suudab igat oma õpilast arendada just neile jõukohaselt. Alla suur pluss on Merle sõnul seegi, et ta omab praktilisi oskusi hobust ette valmistada, kuna on ka ise GP tasemel edukalt võistelnud.Loe lisaks

${ i18n('all_news') }

(+372) 6 031 525
info@ratsaliit.ee

Arhiiv
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.