10.06 2024 Tulemused

Palju auhinnalisi kohti nii Lätist, Hollandist kui ka Belgiast

Suvine võistlushooaeg on täie hooga käimas. Seda näitab see, et meie sportlasi võis leida rahvusvahelistest võistlustelt nii Riiast, Belgiast, Hollandist, Norrast kui ka Eestist.

Foto: Sportfot

Mia-Marleen Lanno oli mitme hobusega võistlustules Hollandis ja saavutas seal oma uue võistluspartneri Solar Gold Z-ga 2. koha 140 cm 2* sõidus. “Läksin parkuuri sõitma eesmärgiga esikolmikusse saada, seega üritasin teha kiiret sõitu, mis õnnestus. Solar Gold Z on 9-aastane täkk, kellega olen tänu Zangersheidele ja Judy Ann Melchiorile saanud sõita. Tegemist on üsna väikese hobusega, kuid ta on väga hoolikas ja omab suurt võistlushinge,” räägib Mia-Marleen.

Belgias Sentower Parkis võistelnud Margareth Eikner saavutas samuti 2. koha hobusega Corvette 2g Z, 135 cm sõidus. “Ma olen Corvette sõitudega väga rahul. Sentoweri 3* võistlusel oli muidugi tihe konkurents ja et poodiumikohale saada ei tohtinud ühtegi hetke kaotada. Corvettel oli vigastuse tõttu võistluspaus ning hetkel hüppame 135-140 parkuure. Loodan väga, et selle hooaja lõpuks on ta tagasi 145 cm tasemel,” kommenteerib Margareth. Belgias oli ka võistlemas Mart-Sander Aarma, kes saavutas oma hobusega Vangelis Pommex Z 130 cm sõidus 4. auhinnalise koha.

Meie koolisõitjad olid suurte jõududega esindatud igasuvisel ratsaspordi suurüritusel Riias ja tulid sealt tagasi mitmete võitude ja teiste auhinnaliste kohtadega.

Esimesel võistluspäeval saavutasid esimese koha 7-aastaste hobuste klassis Dina Ellermann ja Royal La Luz, 6-aastaste hobuste klassis Heti Repnau ja Noqueen, lasteklassis Kirke Ehandi ja Re-Di, poniklassis Cristiana Engel ja Tristan J, juunioride klassis Maria Mägi ja Shampagna ja noorte klassis samuti Maria Mägi hobusel Jetty Red Von Seeder. GP sõidus olid esindatud ka Dina Ellermann ja Donna Anna, kes saavutasid 67,152%-ga kolmanda koha.

Teisel päeval tulid esikohtadega tagasi Dina Ellermann ja Royal La Luz, Kirke Ehandi ja Re-Di, Cristiana Engel ja Tristan J, Maria Mägi ja Shampagna ning samuti Maria Mägi ja Jerry Red Von Seeder.

Maria Mägi jäi oma mõlema hobuse ja skeemidega väga rahule: “Mõlemad hobused tegid oma tööd väga hästi. Minu tunne oli väga hea ja need on siiani minu kõige paremad skeemid olnud”.

Kirke Ehandi kiitis oma hobust ja ka Riia võistluspaika: “Riia CDI-W oli üks ülitore võistlus. Võistluspaik oli väga suur, ilus ja äge ning ka publik oli väga toetav ja kaasaelav. Sõitudega jäin ma rahule ja mõlemal päeval sõitsime välja stabiilselt 73%. Sisse tulid küll mõned vead ning on asju, mida saab paremini teha, aga Re-Di oli ülitubli”.

Kogu võistlus on järelvaadatav siin: https://livejumping.com/ap/event/10895/competitions.

Esimesed rahvusvahelised stardid tehti ka Padise kestvusratsutamise keskuses. Esimese päeva CEI 1* 100 km võitis Egle Kalev hobusel Laava ning teise päeva CEI 1* võitis Taavet Tikk hobusel Menago.


Loe lisaks

${ i18n('all_news') }

(+372) 6 031 525
info@ratsaliit.ee

Arhiiv
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.