08.04 2024 Takistussõit Tulemused

Nora Moosare ja Grete Veske hea hooaja algus

Nora Moosar ja Grete Veske saavutasid möödunud nädalavahetusel mitmeid auhinnalisi kohti välismaalt. Küsisime noortelt sportlastelt, kuidas nad oma sõitudega rahule jäid ja mis plaanid neil eesootavaks hooajaks on.

Nora Moosar on juba mitmendat nädalat Itaalias, Toscana Touril. Viimane nädalavahetus tõi talle kaks neljandat kohta hobusega Action Bird, 7-aastaste hobuste 130-135 cm sõitudes. Oma teisel hobusel Bahhel saavutas Nora 140 cm sõidus 8. koha.

“Otsustasime tulla Itaaliasse, kuna siin on hea alustada välishooaega ja hobused saavad mitu nädalat samas kohas hüppata. See on hea, sest hobused saavad varakult hakkata väljas hüppama, mis teeb ka välishooaja pikemaks. Viimane nädal läks üsna okeilt ning mõlemad hobused hüppasid hästi. Rajad on päris palju võistluste jooksul muutunud, kuna rajameistrid on peaaegu iga nädal uued. Plaan edaspidiseks on edukalt Eestit esindada rahvusvahelistel võistlustel,” räägib Nora.

Grete Veske võistles oma kolme hobusega Belgias Sentower Parkis võistlusel CSIO YOUTH ja saavutas seal kaks viiendat kohta 140 cm sõitudes, hobustel Porsche ja Jabiola, 6. koha 130 cm sõidus hobusel Basic ja 10. koha 140 cm sõidus Jabiolal.

“Tegu oli võistlusega, kus omavahel võistlesid samas vanuseklassis olevad ratsutajad ning lisaks toimus ka Nations Cup, kus võistlesid omavahel tiimid. Rajad olid põnevad ja tehnilised, kuid ma ei saaks oma hobustega rohkem rahul olla, kes andsid endast taaskord tõesti parima. Selle aasta tähtsaim võistlus on ilmselt Euroopa meistrivõistlused, mis toimuvad siinsamas Hollandis. Proovime saavutada selleks ajaks parima võimaliku vormi,” kommenteerib Grete.


Loe lisaks

${ i18n('all_news') }

(+372) 6 031 525
info@ratsaliit.ee

Arhiiv
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.