08.10 2023 Sündmused Tulemused

Madis Morna Herbertil tõi MK-etapi võidu taas koju

Kahekümnenda Tallinn International Horse Show takistussõidu maailmakarika etapi, ümberhüpetega parkuuri kõrgusel 150 cm võitis kodupubliku rõõmuks Madis Morna hobusel Herbert.

Fotol Madis Morna ja Herbert / Autor:

Pingelises võistlussõidus asus starti 34 võistluspaari, kellest suutis raja puhtalt läbida viis võistluspaari. Viiest paarist neli suutsid ka ümberhüpped läbida vigadeta. Neist kiireimad olid viimastena ainsate Eesti esindajatena startinud Madis Morna ja Herbert, kes tegid kiireima sõidu ning teenisid sellega maailmakarika etapi võidu ja kodupubliku tormilised ovatsioonid. Teise koha teenisid pingelises heitluses Soomet esindanud Maija Yli-Huhtala ja Birchcape’s Wonderland. Kolmandaks sõitis end Läti võistluspaar, Anna Arhipova ja Heesamar. Autasustamisele kutsuti ka teine Eesti võistluspaar, sõidus kuuenda koha teeninud My Relander ja Expert.

Põhiparkuurile eelnenud kiirussõidus kõrgusel 140 cm võttis võidu Gunnar Klettenberg hobusega Jolanda. Teise ja kolmanda koha saavutas Soomet esindanud Pipsa Koski vastavalt hobustel Jumper ja Iprimero.

Päeva avavõistlusel, jokkeriga kiirusparkuuris kõrgusel 135 cm, saavutas Soome kaksikvõidu. Esikohale tulid Petra Heikkinen ja Hurby ning teise koha viisid endaga Aida Hämäläinen ja Calico Z. Eesti parimana saavutas kolmanda koha Hanno Ellermann hobusel Quintano Gramina.

Tallinn International Horse Show ühendab endas tipptasemel ratsaspordi, tipptasemel meelelahutuse ning ehedad elamused hobumaailmast. Sündmuse korraldamisele aitavad kaasa pea 40 kohalikku ettevõtet ja organisatsiooni koos 200 vabatahtlikuga. Teostamist toetavad ka EAS ja Euroopa Regionaalarengu Fond.