18.06 2024 Tulemused

Kooli- ja takistussõitjate tulemused Riiast, Soomest ja Poolast

CSI Riga 2024 jätkus möödunud nädalal takistussõiduga ja meie sportlaste arvukate auhinnaliste kohtadega. Koolisõitjad jätkasid aga auhindade noppimist Soomes.

Alustame nädalavahetuse põhisõidust ehk GPst, mis toimus kõrgusel 155 cm. Parima eeslasena saavutas 8. auhinnalise koha Oliver Karma hobusega Hangstone Jt Z. Uurisime Oliverilt, kuidas seekordne GP rada oli ja kuidas ta võistlusega rahule jäi: “Olen väga rahul. Mõlemad hobused hüppasid väga hästi kõik päevad. GP rada oli mõõdetud vahede poolest üsna selge, ei olnud väga kahe-vahel distantse. Takistuste kõrgus oli üsna paigas. Hangstone’i jaoks olid kõige keerulisemad mõned maksimaalsel kõrgusel lattaiad ja kolmene süsteem, mille B ja C olid samuti lattaiad. Suurte okseritega üldiselt meil probleeme ei ole kuna tal palju jõudu ja enamasti hüppab ta takistusel üsna palju edasi. Viga tuligi kolmeses süsteemis kahe sammu vahega C osal, mis jäi meile liiga kitsaks. Ülejäänud tõketega saime hakkama. Tänavusel rajal oli väga palju ühist võrreldes eelmise aasta rajaga - sama tüüpi kolmene süsteem ning tõusva kolmiku asukoht oli taas trebüüni ees. Tookord sadas palju vihma ja meil tuli rajal mõni viga rohkem.”

Mitu esikohta õnnestus koju tuua Hanno Ellermannil hobusega Quintano Gramina, seda nii Gold Touri 130 cm kui ka 135 cm sõidus. “Riia võistlus on mulle alati meeldinud, nende korralduspool toimib hästi ning võistlusväljak on väga hea, eriti kui veab ilmaga nagu sellel korral. Nädalavahetusega jäin väga rahule, kõik 6 hobust hüppasid väga stabiilselt ning hästi. Rajad olid head ning väike viga oli kerge tulema. Kindlasti on hobustel, eriti noortel, Riia suurel areenil palju vaatamist, kuid kogemuse mõttes tuleb ainult kasuks. Quintanole tundus see kõik hästi sobivat ning mõlemas parkuuris õnnestus sujuva sõiduga jõuda esikohale,” kommenteerib Hanno. Hannoga samas 130 cm sõidus tuli teisele kohale Susan Kaleta hobusega Hudson Hornet.

Aga esikohti tuli Riiast meie takistussõitjatele veel. Urmas Raag hobusega Virginia võitsid 125 cm kõrgusel toimunud 6-7-aastaste hobuste sõidu. Esikoha saavutasid ka 125 cm sõidus Stanislav Teder ja Funky Blue ning 120 sõidus Madis Morna ja Kearney W.

145 cm Diamond Tour’i sõidus saavutasid aga 4. koha Madis Morna ja Herbert.

Liigume edasi Poola, Sopotisse, kus My Relander ja Expert saavutasid 140 cm sõidus kuuenda auhinnalise koha ning 150 cm sõidus tegi My hobusega Ipsylon ilusa sõidu, ületades küll veidike normiaega.

Mitmeid auhinnalisi kohti tõid koju ka meie koolisõitjad, kes võistlesid Soomes Ypäjäl. Kõrgete 77.380% ja 74.250%-ga tuli kahes lasteklassis võitjaks Kirke Ehandi hobusega Re-Di. Dina Ellermann sõitis Donna Annaga end GP Special’is esikohale ning kaks võitu tuli Dinale ja Royal La Luzile ka 7-aastaste hobuste klassis. Samuti said Dina ja Donna Anna ka GP klassis kolmanda koha. Juunioride klassis võitis kaks klassi Maria Mägi hobusega Shampagna ning noorte klassis saavutas Maria hobusega Jerry Red Von Seeder kolmandad kohad.