10.09 2024

Kolmevõistluse Põhjamaade Mängude parim eestlane oli Sarah Marii Aarelo

Kolmevõistleja Kaire Kalm annab ülevaate Eesti tiimi osalemisest Põhjamaade Mängudel.

Põhjamaade Mängudele Taani sõitis Eestist 7 sportlast ja 11 tiimiliiget. Reis oli pikk aga õnneks oli meri rahulik ja hobused said puhata. Võistluste esimene ala oli eestlastele edukas. Ponisportlased suutsid sõita enda meeskonna teisele positsioonile, jäädes liidritest, taanlastest maha vaid kahe miinuspunktiga.

Kross toimus võistluspaigast eemal ja enne ratsastust seda vaatamas ei käidud, et fookust hoida. Krossile jõudes sai selgeks tõsiasi, et lameda maa peal treenides me ei suuda sellisteks krossideks hobuseid ette valmistada. Tõkete poolest oli kross pigem lihtne, suuremalt jaolt olid tõkked laiad ja looduslikud, kuid jäi õhku küsimus, kas meie hobused suudavad nii pikalt ülesmäge joosta ja hüpata. Krossi eel sai maha peetud koosolek, kus arutati läbi, mida tuleb teha, kui hobuse hingamine läheb rütmist välja või millistel hetkedel tuleb hoog maa võtta ja puhata.

Krossipäeval toimus platsil nii mõndagi. Kross algas kohe pika mäkketõusuga, millele järgnesid tähelepanu vajavad süsteemid ja psühholoogiliselt keerulised kohad. Hingest kinni hobuseid nutvaid ratsanikke nägi päris mitmeidki.

Kõikidest klassidest kokku jõudis finišisse vaid 67% startijatest. Kahjuks jäid ka suurem osa eestlasi rajale, kuigi pigem täieliku ebaõnne, mitte niivõrd väsinud hobuse tõttu. Polnud meie päev.

Eestlaste parima tulemuse sai Sarah Marii Aarelo (Tondi RSK), kes startis alles oma elu teist kahte tärni. Kross läbiti vaid 1.6 miinuspunktiga aja eest ja ka takistussõidus tehti enda keskmisest edukam sõit. Lõpptulemuseks 43 miinuspunkti - juunioride ja individuaalse arvestuse 6. kohad ja üldarvestuse 13. koht.

Teiseks parimaks eestlaseks tuli Marielle Pille (Tartu Kalevi RK), kes võitles edukalt lõpuni, krossilt tuli üks tõkkeviga ja kohtuniku pika lippu sättimise järel ka 16 miinuspunkti aja eest, kuid sellegi poolest saavutati individuaalses arvestuses 13.koht. 24st alustanud ponist lõpetas vaid 15.

Sel hooajal on trenni ja ettevalmistusi tehtud kõvasti kuid Põhjamaade Mängudel käik näitas, et see on alles miinumumresurss, millega me peame arvestama ja tulemuste tegemiseks tuleb järgmisel hooajal topelt vaeva näha.