23.01 2023 Kasulikku

Kokkuleppemängude e-koolitus

Hea sportlane ja treener! Nüüd on sul võimalik antidopingu ja kokkuleppemängude ennetamise koolitusi läbida mugavalt e-koolituse vormis. Eesti Antidopingu ja Spordieetika Sihtasutus soovitab tungivalt mõlemat koolitust eriti neile sportlastele ja treeneritele, kellel on plaanis võtta osa rahvusvahelistest võistlustest. Treeneritel on võimalus kursuse läbimisel omandada 1 täienduskoolituse punkt.

E-koolitused leiad allolevatelt linkidelt:
Kokkuleppemängude ennetamise e-koolitus
Antidopingu e-koolitus

Kõigepealt tuleb teha endale kasutaja ning seejärel on võimalik koolitust läbida. Kokkuleppemängude ennetamise kursuse läbimine võtab aega umbes 40 minutit ning see koosneb 6 moodulist ning kursuse lõpus väljastatakse ka sertifikaat.

Moodulites selgitatakse näiteks spordikihlvedude tausta ja kui palju Eesti spordile panustatakse, miks peame võitlema kokkuleppemängude vastu, millist infot võib sportlane avalikkusega jagada ja millist mitte. Lisaks räägitakse ka sellest, kuidas ennast petturite eest kaitsta, keda rikkumistest teavitada ning mis võivad olla manipuleerimises osalemise tagajärjed.

Spordivõistlustega manipuleerimine on üks suurimaid ohte ausale spordile maailmas. Ükski spordiala ega riik ei ole selle eest kaitstud ning sageli on pettuse algatajad ja sellega tegelevad sportlased pärit erinevatest riikidest ehk tegemist on rahvusvahelise ulatusega ettevõtmisega. Tihti peituvad kokkuleppemängude korraldajate taga organiseeritud kuritegevusega seotud rühmitused, mis on omakorda väga suureks ohuks nendega koostööd tegevatele sportlastele.

Kokkuleppemängude ennetamise veebipõhine koolitusplatvorm on valminud Eesti Antidopingu ja Spordieetika Sihtasutuse ja Sportradari koostöös.


Loe lisaks

${ i18n('all_news') }

(+372) 6 031 525
info@ratsaliit.ee

Arhiiv
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.