28.11 2023 Koolisõit Tulemused

Grete Ayache Madridi MK-etapil

Möödunud nädalavahetusel oli meie koolisõitja Grete Ayache võistlustules Madridis, Lääne-Euroopa liiga MK-etapil, hobusega Vertigo. Grand prix' klassis sai Grete 10. koha (68.435 %) ja GP Kür klassis sõitis Grete välja 71.255 %. Küsisime Gretelt tema muljeid nii Madridi kui ka paar nädalat tagasi toimunud Lyoni võistluse kohta, kus ta samuti osales.

Fotol Grete Ayache ja Vertigo / Autor: Chloe Michotte

Räägi, oma kogemusest Madridi ja Lyoni MK-etappidel? 
Mul on olnud suur au osaleda Euroopa suurimatel sisehallivõistlustel, kus on ainult loetud arv osalejaid (maksimaalselt 15) ja üldjuhul lastakse võistlema ainult Lääne-Euroopa liiga parimad sõitjad. Paar nädalat tagasi toimunud Lyoni MK-etapp on tuntud kui Euroopa suurim sisehallivõistlus. Minu jaoks oli see kõige paremini korraldatud võistlus, kus ma osalenud olen. Madridi MK-etapp oli samuti suursugune. Atmosfäär oli hobustele raske, palju rahvast, kirev valgustus ja erinevad dekoratsioonid, sagimine VIP tribüüni restoranis jne. Madridis oli kõik võistlusareenile lähemal kui Lyonis, kus oli rohkem ruumi.

Kuidas enda ja Vertigo sõitudega rahule jäid?
Vertigo oli väga tubli. Ta saab pingsa atmosfääriga ilusti hakkama. Me sõitsime Madridis ilusa GP ja olen temaga rahul. Vabakavas ise eksisin jalavahetustes, sisse tuli kahjuks mitu kallist viga. Ma ei tohi unustada, et Vertigo tegi oma elu esimese stardi alles aasta tagasi ja selle kohta on ta ikka eriti tubli. Ta saab elava pingsa atmosfääriga maailma tippvõistlusel väga hästi hakkama.

Kuidas võrdleksid Lääne-Euroopa liiga etappe Kesk-Euroopa liiga etappidega?
Lääne-Euroopas on tase väga kõrge ja samuti võistluste korralduslik pool ei ole sageli kahjuks võrreldav ülejäänud Euroopa MK-etappidega. Mul on hea võimalus võrrelda, sest sellel aastal olen osalenud mitmel Kesk-Euroopa MK etapil ja samuti osalenud ka suurimatel võistlustel Lääne-Euroopas. Lipica, Fot ja Brno olid Ida-Euroopas toimunud etappidest sellised armsad ja “kodu hõnguga” võistlused. 

Millised on sinu edasised plaanid?
Nädala pärast on mul suur au osaleda Londoni Horse Show MK-etapil, mis on samuti väga suur Lääne-Euroopa liiga võistlus.

Selle aasta võistlushooaeg on nõudnud väga palju aega, pingutust ja samuti ka suurt rahalist investeeringut. Tahaksin tänada kõiki oma toetajaid ja kõiki, kes on andnud oma panuse, et eestlasele antaks pääse sellistele maailma suurvõistlustele. Selline toetus ja tiimitunne annab meeletult motivatsiooni ja jõudu juurde, et edasi minna.

Soovime Gretele edasiseks hooajaks palju edu!

Loe lisaks

${ i18n('all_news') }

(+372) 6 031 525
info@ratsaliit.ee

Arhiiv
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.