07.09 2023 Tulemused

Grete Ayache ja Farao EMil

Saksamaa linnas Riesenbeckis toimuvad sel nädalal Euroopa meistrivõistlused (EM) koolisõidus ja para-koolisõidus. Täna selgusid meeskondlikud medalid. Võistlustules oli ka Grete Ayache, kes sõitis välja 67.158 %, mis tagas talle 53. koha. Tegemist on kõige kõrgema skooriga, mis Eesti koolisõitjal on õnnestunud tiitlivõistlustel saada. 

Fotol Grete ja Farao Da Raia / Autor: ©FEI/Leanjo de Koster

Grete sõnul jäi ta üldiselt Faraoga väga rahule: "Ta oli mulle keskendunud ja rahulik. Tegi ilusti ära enamik harjutused. Esimesel traavipikendusel tuli väike viga sisse, ma ise lükkasin natuke üle. Ja tervituspeatusel oleks võinud pikemalt seista, tal oli isu varem liikuma hakata. Piaffe ja passage on tema trumbid, kuigi oleksin võinud küsida veel rohkem ilmekust, kuid mulle oli väga oluline, et ma ei kaotaks sellega hobuse lõdvestatust." Samuti kiidab Grete EMi meeleolusid: "Melu on Saksamaal toimuvatel suurvõistlustel alati võimas, see on väga lahe. Kuigi esimesed päevad oli Farao natuke ärevil, siis võistluspäeval plaksutamine ja muu melu teda üldse ei seganud. Hetkel on Saksamaal väga palav, aga Farao ja Jolene on kuumusega harjunud, meil on kodus veel soojem. Minu abikaasa Alex sõitis eile ilusa Grand Prix ja pääses edasi ka Specialisse, mis toimub homme."

Inglismaa võtab kulla

Põnevast medaliheitlusest väljus võitjana Suurbritannia. Charlotte Dujardin, Carl Hester, Gareth Hughes ja Charlotte Fry lõpetasid tulemusega 242,220. Hoolimata Saksamaa ankrunaise Jessica von Bredow-Werndli ülivõimsast tulemusest (84,612%), oli Suurbritannia võiduks vaja valitseval maailmameistril Charlotte Fryl saavutada vähemalt 76%. Kallis viga lõpusirgel läks Fryle maksma esikoha, kuid aitas kindlustada Suurbritanniale kuldmedali. Hõbemedal seega Saksamaale (239.674) ja pronksmedal Taanile (228.727).

EM jätkub juba homme, kui jagatakse välja individuaalsed medalid Grand Prix Special võistlusklassis ja pühapäeval toimuval muusikalise vabakavas.

Pariisi olümpiamängude ootel

EMil jagati lisaks medalitele ka olümpiapääsmeid. Kokku pääseb järgmisel aastal toimuvatele mängudele 15 meeskonda. Üks koht on reserveeritud Prantsusmaale, kes on korraldaja maaks. Möödunud aastal toimunud maailmameistrivõistlustelt kindlustasid olümpiapiletid Taani, Suurbritannia, Saksamaa, Rootsi, Madalmaad ja USA. Lisaks on kohad taganud Austraalia ja Poola. EMilt tagasid edasipääsu Pariisi olümpiale Austria, Belgia ja Hispaania.

Loe lisaks

${ i18n('all_news') }

(+372) 6 031 525
info@ratsaliit.ee

Arhiiv
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.