07.06 2024 Sündmused

ERLi üldkogu koosolek tõi klubide esindajad Tori Hobukasvandusse

Eile toimus Eesti Ratsaspordi Liidu korraline üldkogu koosolek, mis tõi seekord ratsaliidu liikmesklubide esindajad Tori Hobusekasvandusse. Üldkogul kinnitati ERLi 2023. aasta tegevus- ja finantsaruanne ja esitleti ka revisionikomisjoni aruannet, mis andis hinnangu ERLi möödunud aasta tegevusele. Pärast ametlikku osa tutvustas Tori Hobusekasvanduse hobumajandusjuht ja klubi esindaja Agris Juhkov Tori ratsakeskust ja koos vaatasime üle ka varsti valmiva maneeži.

Tegevusaruandes tõi ERLi juhatuse esimees Marti Hääl välja, et täheleparuväärne on see, et Eesti ratsasport on spordis osaluse aktiivsuse poolest jõudnud Põhjamaade tasemele (kui vaadata startide arvu per capita). Meie hobusekasvatajad on olnud väga edukad ja Eestis kasvatatud hobused on hinnatud nii Eesti sportlaste seas kui ka välismaal.

2023. aasta läheb Eesti ratsaspordi ajalukku mitme olulise ja erakordse sündmusega. Eesti Ratsaspordi Liidu sajanda juubeliaasta lõppu mahub nii meie kestvusratsutajate tiimi kõrge 4. koht MMil kui ka dokumentaalfilmi “Kaks südant” ootamatult suur edu. 

Eesti pani ennast kestvusratsutamise kaardile ka tänu Padise Ratsakeskuses toimunud FEI Noorhobuste Kestvusratsutamise MMile, mis meelitas Eestisse parimad noorhobused kogu maailmast. Korda läinud ja palju positiivset tagasisidet saanud võistlus tõestas ratsakogukonnale, et meil on kõik eeldused maailmatasemel suurvõistluste korraldamiseks. 

Lõppenud aasta oli eriline ka seetõttu, et oktoobri algul leidis aset kahekümnes järjestikune Tallinn International Horse Show. 

2023. aasta puhul ei saa mainimata jätta ka kahe heal tasemel ratsakeskuse lisandumist. Nii Tagadi rakendispordikeskus kui ka Kukulinna ratsakeskus parendavad märkimisväärselt Eesti ratsaspordi taristut ning suurendavad meie võimalusi nii kohalike kui ka rahvusvaheliste sise- ja välisvõistluste korraldamisel.


Loe lisaks

${ i18n('all_news') }

(+372) 6 031 525
info@ratsaliit.ee

Arhiiv
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.