07.08 2023 Tulemused Sündmused

Eesti meistritiitlid läksid Ellermannile ja Argusele

Harjumaal oli ratsaspordirohke nädalavahetus, sest kahes eri tallis, Ruilas ja Perilas, selgitati välja Eesti meistrid nii kooli- kui ka takistussõidus. Koolisõidu kuld läks Dina Ellermannile ja Donna Annale ning takistussõidu kulla võitsid Paul Argus ja Jay-Z Bee.

Dina Ellermanni jaoks võib pidada tänavusi meistrivõistlusi topeltvõiduks, kuna lisaks sellele, et ta ise sai meistritiitli kaela üheteistkümnendat korda, jõudis takistussõidus poodiumi kõrgeimale kohale ka tema kasvatatud hobune Jay-Z Bee.

Takistussõidu meister selgus põneva lõppvõistluse viimastel minutitel, kui senisel võistluse liidril Urmas Raagil pudenes viimases sõidus kaks latti ning Paul Argus suutis teha puhta soorituse. Hõbemedaliväärilise sõidu tegi Gunnar Klettenberg hobusel Hunter ja pronksmedalile tuli Berit Lehtsaar hobusel B C Qastania. Arguse sõnul tuli võit lisaks korralikule sõidule ka tänu heale õnnele: “Eilne sõit väga hästi ei sujunud, aga täna oli kõik nagu planeeritud ja Urmas Raagil seevastu oli kõvasti ebaõnne ja nii see esikoht tuli.”

Iirlasest rajamestri, Frank Glynni, ehitatud rada pakkus sõitjatele parajalt pinget ja teise päeva mõlemad voorud suutsid vigadeta läbida vaid Paul Argus ja Gunnar Klettenberg. “Parkuur ei olnud minu jaoks kõrge, aga kuna ma väga tahtsin seda nullirada saada, siis pingutasin ise natukene üle ja see tegi selle minu jaoks keeruliseks,” kommenteerib Argus oma sõite.

Koolisõidu medalikolmikusse kuulus lisaks Ellermannile ka teise koha omanik Maria Mägi ja Ashwan ning pronksmedali sai kaela Helena Kaal hobusel Cassander.

Lisaks seenioride klassile kuulutati välja Eesti meistrid kooli- ja takistussõidus ka poniklassis, ning laste, juunioride, noorte, harrastajate ja amatööride klassis.

Loe lisaks

${ i18n('all_news') }

(+372) 6 031 525
info@ratsaliit.ee

Arhiiv
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.