08.09 2023 Tulemused

Eesti kestvusratsutajate muljed Ermelo EMilt

Eile toimusid Hollandis Ermelos Euroopa meistrivõistlused kestvusratsutamises. Ootamatult kuumades ilmastikuoludes startis 160 km pikkusele distantsile 75 võistluspaari 20 riigist. Alustanutest said positiivse tulemuse kirja kõigest 22 võistluspaari. Eesti sportlastest said tulemuse kirja Katriin Kalle hobusega Mister Tondi, kes lõpetasid 19. kohal ja 20. koha saavutas Tiina Kuusepuu hobusega Gabryel. Mõlema keskmiseks kiiruseks kujunes 15,09 km/h. Ülejäänud Eesti võistluspaarid paraku tulemust kirja ei saanud.

Fotol Katriin Kalle ja Tiina Kuusepuu / Autor: Murielle Mulder

Individuaalarvestuses saavutas esikoha sakslanna Sabrina Arnold hobusega Easy El Boheira, keskmise kiirusega 20,6 km/h. Võistkondlikus arvestuses krooniti võitjaks Prantsusmaa.

Meie sportlaste sõnul esitas 30-kraadine kuumus võistluspaaridele tõelise väljakutse. Katriin Kalle, kes on nüüdseks Tondiga osalenud nii noorhobuste MMil, noorratsanike MMil, noorratssanike EMil, seenioride MMil ja seenioride EMil, jäi oma hobusega väga rahule: “Tondi sai päev enne veterinaarkontrolli päikesepiste, aga jahutasime ta maha ja kõik said korda, kuid see kurnas teda, seega läksin starti eesmärgiga lõpetada ja mitte minna seda kiirust püüdma, mis mul algselt plaanis oli. Hobuse heaolu on siiski esmatähtis. Muidu kõik sujus. Esimese ringi sõitsin Taavetiga koos, teise ringi sõitsin üksinda, mis oli päris raske. Kolmas ring eksisin ära ja sõitsin 6 km rohkem ja see väsitas Tondit. Aga ta tundis end kuni lõpuni väga hästi ja taastus samuti hästi. Ning tema hinded läbi võistluse olid päris head. Rada mulle meeldis ja sobis, kuna meil on Hiiumaal sarnased rajad nagu siin Ermelos.”

Tiina Kuusepuu on samuti väga rahul ja õnnelik, et suutsid raja lõpetada: “Võistluspäev algas päikese tõusuga ja lõppes päikese loojanguga. Gabryelile väga rajad meeldisid ja maastik vaheldus metsa ja kanarbiku väljadega. Päeva kuumus küpsetas nii hobust kui ratsanikku. Eesti tiim oli väga kokku hoidev ja kõik andsid endast parima.”

Lilian Schönberg ja Brenda Prants kommenteerisid oma sõite järgmiselt: “Meie hobustele tegi võistluse veel raskemaks asjaolu, et esimeselt kahelt ringilt tulles tulime koos suure grupiga ning vet kontrollis tekkis ummik, kus ootasime enda kontrolli ligi 20 minutit ehk puhkeaeg jäi väga lühikeseks. Hobused ei jõudnud puhata ning süüa korralikult peale ringe. Muidu olid hobused väga tublid ja heas vormis.” Taavet Tikk lisas, et: “Võistlus algas suurepäraselt. Kahjuks pidime peale 38 km minema puhkama. Nüüd tuleb tehtud vigu analüüsida ja nendest õppida.”

Võistkonna Chef d`Equipe Õnne Halliko lisab, et kuigi ainult osad võistkonnast lõpetasid soovib ta tunnustada kõigi ratsanike jõupingutusi ja tulemusrikast koostööd, lisades: "Te olite vägevad!”

Kuigi Eesti võistkonna esialgne eesmärk EMil oli koju naasta 3. kohaga, mille nimel viimane kui üks tiimiliige sihikindlalt ja võistlusvalmilt treenis, siis ei lasta ennast seekordsest tulemusest heidutada ja juba on seatud uued eesmärgid. Ratsanike pühendumisest, motivatsioonist ja hobuste treenitusest on näha Eesti kestvusratsutajate potentsiaali olla lähiaastatel suurvõistluse poodiumil.