03.06 2024 Tulemused

CHI Pärnu teise nädala sangariteks said takistussõidus Urmas Raag ja rakendispordis Talvikki Järvinen

CHI Pärnu 2024 teine nädal kujunes esimesest pingelisemaks, kui võistlustules olid takistussõitjad ja rakendisportlased ning rahvuslikul tasemel ka kolmevõistlejad. Peaalade võidud võtsid Urmas Raag ja soomlanna Talvikki Järvinen.

Fotol Urmas Raag ja Verdict / Autor: Külli Tedre-Gavrilov

Rahvusvaheline takistussõiduvõistlus päädis pühapäeval maailma reitingu (Longines Ranking) punkte andnud grand prix'i sõiduga, mille takistuste kõrguseks oli 145 cm. Rahvusvahelise kategooria Eesti rajameister Renee Nüüd oli disaininud sõitjate tasemele hästi sobinud raja, mille suutis vigadeta läbida seitse võistluspaari, kes omakorda selgitasid parima ümberhüpetel. Sel korral oli teistest üle kogenud takistussõitja Urmas Raag, kes võitis hobusega Verdict. Head minekut näitas teinegi meie vanema põlvkonna tituleeritud takistussõitja Gunnar Klettenberg, saavutades hobusega Esprit du Buisson Z kolmanda koha, kui vandus alla teise koha saavutanud lätlanna Laura Penelele hobusega Dundas. Kindlasti valmistas rõõmu meie noorsportlase Triinu Riisbergi kõrge neljas koht hobusega Isthar Esqui, mis näitab takistussõidu tulevikutähtede tublit juurdekasvu.

Laupäevases põhisõidus, mis toimus samuti kõrgusel 145 cm, võtsid meie sportlased suisa viisikvõidu. Parimana lõpetas laupäeval mullu Tallinn International Horse Show GP võitnud Madis Morna hobusega Herbert, kui teine oli Renek Rosenberg hobusega Ciorana TT, kolmas Rein Pill hobusega Geesche ning neljas selgi korral tulevikulootus Triinu Riisberg. Viienda koha pälvis Tarmo Kutsar hobusega Bel Canto.

Rakendispordis oli põhiklassisks üherakendite 3* võistlus, mis samuti andis punkte maailma edetabelisse. Puhta töö tegi maailma tippkutsarite hulka kuuluv soomlanna Talvikki Järvinen, kes osaledes kahe ekipaažiga võttis nii esimese kui teise koha. Kolmandana lõpetas rootslanna Maria Nyström.

Kõik CHI Pärnu 2024 mõlema nädala tulemused leiab siit: https://online.equipe.com/shows/62945 

Loe lisaks

${ i18n('all_news') }

(+372) 6 031 525
info@ratsaliit.ee

Arhiiv
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.