27.05 2024 Koolisõit Tulemused

CHI Pärnu 2024 avanädala staariks kujunes Poolat esindav Sandra Sysojeva

CHI Pärnu 2024 avanädala tipphetkeks oli koolisõidu MK-etapp, mille vaieldamatuks staariks tõusis Poolat esindav Sandra Sysojeva, kes võitis nii CDI-W kui ka CDI1* klassi.

MK-punkte andnud muusikalise vabakava starti asus seitse sportlast, kelle hulgas oli ka pärast aastast emapuhkust taas Dina Ellermann hobusega Dona Anna. Kuigi Dina oli laupäevases grand prix' programmis Sysojeva ja Maxima Bella järel teine, tuli pühapäeval leppida neljanda kohaga, mis andis MK arvestuses kolmanda koha punktid. Dina ja Donna Anna tulemuseks oli 69.595%.

Sysojeva ja Maxima Bella olid teistest peajagu üle ning võtsid võidu tulemusega 77.335%. Teise koha saavutasid soomlane Ville Vaurio ja Dante NL 70.800%, kolmanda koha sõitsid välja leedulanna Dalia Katinaite-Pranskiviciene ja Amica tulemusega 70.195%.

Sandra Sysojeva oli parim ka CDI1* tasemel, sõites KüriFound Boy-ga välja tulemuse 75.742%. Teise koha tulemuseks kujunes 67.342% ja selle sõitsid välja eestlanna Maribel Tuiken ja Jazz Hit. Kolmaski koht tuli sel tasemel Eestisse – 65.992% sõitsid välja Tiina Kuusmann ja Ivanhoe.

Alates selle nädala kolmapäevast võtavad Maria Talus mõõtu juba takistussõidu-, rakendispordi sportlased ning esmakordselt ka kolmevõistlejad.